Piknik Rybacki Gminy Kłoczew




Wyjazd studyjny – III etap operacji pt. „Wymiana doświadczeń oraz sprawdzonych rozwiązań między podmiotami wykonującymi rybołówstwo śródlądowe, na szczeblu unijnym i krajowym” – współpraca z RLGD “Pojezierze Dobiegniewskie”

W dniach 18-23.06.2023 r. odbyła się wizyta studyjna w Instytucie Badawczym Rybołówstwa w Szarvas na Węgrzech w ramach II etapu operacji pt. „Wymiana doświadczeń oraz sprawdzonych rozwiązań między podmiotami wykonującymi rybołówstwo śródlądowe, na szczeblu unijnym i krajowym”, projekt współpracy w ramach umowy o wspólnej realizacji operacji RLGD „Pojezierze Dobiegniewskie” i LGR „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”. Operacja realizowana w zakresie działania 1.16 „Propagowanie kapitału ludzkiego, tworzenie miejsc pracy i dialog społeczny – szkolenia zawodowe, tworzenie sieci kontaktów, dialog społeczny oraz wsparcie dla małżonków i partnerów życiowych” zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020”.

Uczestnicy wizyty studyjnej zwiedzili Instytut Badawczy Rybołówstwa w Szarvas na Węgrzech oraz uczestniczyli w szkoleniu z zakresu:

  • Gospodarka rybacka na Węgrzech w tym akwakultura
  • Produkcja materiału zarybieniowego na Węgrzech dla gatunków ryb drapieżnych, reofilnych i roślinożernych
  • Nowoczesne metody rozrodu ryb do celów produkcji materiału zarybieniowego
  • Dywersyfikacja działalności w akwakulturze na przykładzie Węgier
  • Praktyczne aspekty produkcji materiału zarybieniowego na Węgrzech
  • Praktyczne aspekty prowadzenia gospodarki jeziorowej wraz z wprowadzeniem zarybiania
  • Praktyczne aspekty prowadzenia akwakultury

Podczas realizacji etapu operacji został osiągnięty cel  Rozwój szkoleń zawodowych, nowych umiejętności i uczenia się przez całe życie oraz wskaźnik Liczba osób uczestniczących w szkoleniu – 18 osób

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020.
Kwota  dofinansowania dla etapu 121 460,95 zł,  w tym z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego 103 241,80 zł.

window.onload = function(e) { if(typeof ugCheckForErrors == "undefined"){ document.getElementById("unitegallery_10_1").innerHTML = "Unite Gallery Error - gallery js and css files not included in the footer. Please make sure that wp_footer() function is added to your theme.";} else{ ugCheckForErrors("unitegallery_10_1", "jquery");} };




Zmiany w Programie Operacyjnym Rybactwo i Morze 2014-2020

Ministrowie: rolnictwa i rozwoju wsi oraz finansów podpisali w porozumieniu nowe rozporządzenie w sprawie warunków i trybu udzielania i rozliczania zaliczek oraz zakresu i terminów składania wniosków o płatność w ramach programu – poinformowało w piątek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

„Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw i będzie obowiązywało od dnia następującego po dniu jego ogłoszenia. Wejście w życie rozporządzenia umożliwi realizację płatności zaliczkowych, zgodnie z harmonogramem realizacji płatności Banku Gospodarstwa Krajowego” – poinformowano w komunikacie.

Jak dodano, dotychczas obowiązujące rozporządzenie ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej z 28 lutego 2018 r. w sprawie warunków i trybu udzielania i rozliczania zaliczek oraz zakresu i terminów składania wniosków o płatność w ramach programu finansowanego z udziałem środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego utraciło moc zgodnie z art. 142 ust. 3 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027.

Program Operacyjny Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 jest finansowany z udziałem środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

 

Źródło: https://www.gospodarkamorska.pl/zmiany-w-programie-operacyjnym-rybactwo-i-morze-2014-2020-71672




II Festiwal Karpia Siemieńskiego